Cast Ajansları Ne tür İşler Bağlar?

Cast Ajansları yönetmenlerin ve prodüksiyon şirketlerinin dizi, film ve reklamlardaki yeni yüz arayışında köprü görevi yaparlar.  Cast ajansları genelde internet üzerinden verdikleri ilanlar ile insanların kendilerini ulaşmalarını sağlarlar. Cast ajansları her yaş grubundan insanın kendilerine ulaşmaları için şans vermektedir. Cast ajans işleri sadece diziler ve filmler üzerine değildir. Birçok kategoride insanlara seçenek sunmaktadır. Bu kategorilere şöyle bir bakalım.

  1. Dizi ve Sinema Oyunculuğu

Belki de asla sonu gelmeyecek olan bu sektöre her zaman yeni yüzler aranmaktadır. Bu yüzlerin bulunmasında cast ajansları en etkili ve kolay yollardan biridir.

  1. Reklam Oyunculuğu

Dizilerin yanında reklam oyunculuğu da olmazsa olmazlardan biri olarak sayılabilir. Yine dizilerde ve filmlerde olduğu gibi reklam oyunculuğu için de cast ajanslara başvuru yapabilirsiniz.

  1. Seslendirme ve Dublaj Sanatçısı

Seslendirme ve dublaj sanatçısı olabilmek için herhangi bir eğitim almanıza gerek yoktur. Bunun için en önemli şeylerden birisi diksiyonunuzun düzgün olmasıdır. Çünkü en çok kullanacağınız şey sesiniz olacaktır.

  1. Sunucu

Bazı programlara sunuculuk yapacak olan insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu insanlara cast ajans üzerinden ulaşılır.

  1. Kuaför ve Makyöz

Oyuncuları, sunucuları, modelleri hazırlayan kuaförler ve makyözler oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu kuaförlere ve makyözlere ulaşmanın en kolay yolu yine cast ajanslarıdır.

Günümüzde cast ajansın faydalarını gören çok sayıda insan bulunmaktadır. Sadece internet üzerinden fotoğraflarınızı gönderip gerekli olan başvuru formunu doldurduktan sonra cast ajansından haber beklemeye başlayabilirsiniz. Haber geldikten sonra ise sizi bir fotoğraf çekimine çağırıp web sitelerinde fotoğraflarınızı yayınlayacaklardır ve ihtiyacı olan şirketler ajansla irtibata geçip sizinle bir görüşme yapmak isteyeceklerdir. Bu görüşmeyi yaptıktan sonra cast ajansın faydalarını daha iyi anlayacaksınız. Bazı insanlar cast ajanslarının sadece dizi oyunculuğu için insanlar aradığını düşünmekte fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi  cast ajansları dizilerin yanı sıra filmler ve reklamlar için de modeller aramakta. Oyunculuk dışında saç reklamlarından tutun çay reklamlarına kadar insanları oynatmak için yeni yüzler aramaktadır.  Ayrıca bunların yanında programlara seyirci olarak gitmek isteyen insanlara ulaşmakta cast ajans işleri arasında sayılabilir.